Chci pomáhat

FB IMAGE

Tyto děti z důvodu svého nepříznivého zdravotního stavu potřebují speciální intenzivní rehabilitace. Děkujeme za Vaši případnou finanční podporu.

V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám vystavíme darovací smlouvu, fakturu či jiný doklad dle Vašich požadavků a sdělíme podrobnosti k platbě.

 

ak1

Klárka

Naše Klárka je velmi drobná holčička s poruchou růstu, příjmu potravy a opožděným vývojem. V současné době navštěvuje v Hlučíně denní stacionář, kde každý den rehabilituje. Klárka přišla na svět v termínu, ale od narození neprospívala, jak by měla. Její stav byl zpočátku špatný, při nástupu do stacionáře jen ležela a nedokonale se otáčela na strany. Od jejich miminkovských let jsme s ní proto cvičili Vojtovu metodu, začala pomalu lézt, zvládla se pak i posadit a postavit se, od 22. měsíce udělala své první nejisté krůčky. Teď je jí čtyři a půl roku, ale v chůzi je stále nejistá, chodí po špičkách s vadným držením těla a plochou nohou. Kvůli nedostatku růstového hormonu, který se denně aplikuje injekcemi, vypadá a vývojem připomíná spíše mladší dítě. Klárka špatně jí, špatně se soustředí, nerada se zapojuje do aktivit. Má ráda zvířátka, hlavně koníčky a knížky o nich. Ze svých úspor jsme schopni pokrýt pouze část rehabilitací. Bydlíme na vesnici společně s babičkou a dědečkem, kteří nám pomáhají. Tatínek pracuje jako dělník, maminka si loni našla práci jako prodavačka. Za případnou pomoc budeme velmi rádi.

ak1

František

František se narodil v říjnu 2013 a svým příchodem na svět všechny hodně překvapil. Bylo to totiž o několik týdnů dřív a jeho porodní hmotnost nebyla ani jeden kilogram. Jeho malé tělíčko muselo čelit nejedné komplikací, od problému s dýcháním, přes infekce, krvácení do mozku, operace i udržování v umělém spánku. Ale už tehdy se v něm projevil neskutečný bojovník, který se dokáže s osudem prát a překonávat i nelehké překážky. Uběhly dlouhé čtyři měsíce než se František dostal z nemocnice konečně domů. Ale tím to bohužel neskončilo. Začal další kolotoč kontrol a vyšetření, na jehož konci byla diagnóza dětská mozková obrna. Začali jsme absolvovat intenzivní rehabilitační pobyty v Sanatoriích Klimkovice, dojíždět do speciálního rehabilitačního centra, cvičit ve speciálním oblečku, navštěvovat logopedii, ergoterapii. Dělat vše proto, abychom budoucí následky co možná nejvíce minimalizovali. Od svých dvou let navštěvuje František Dětskou rehabilitaci a denní stacionář v Hlučíně. Díky rozšíření o nové služby a rehabilitační metody už nemusíme objíždět několik míst, protože zde máme zajištěnou komplexní péči na jednom místě. Rehabilitace jsou pro Františka každodenní nezbytnou součástí, bez nich se jeho dosavadní život neobejde. A díky nim už taky ušel obrovský kus cesty a udělal viditelné pokroky, za které jsme strašně moc vděční. Speciální neurorehabilitace ale zdravotní pojišťovny nehradí a jsou finančně velice nákladné. Maminka se o Františka stará sama a není v jejich silách je pravidelně a opakovaně hradit. František je i přes svůj poměrně těžký start do života šťastný, veselý a usměvavý kluk, který se nebojí nových výzev ani překážek. Nejraději by šel do všeho naplno, ale jeho hendikep mu taky spoustu věcí nedovolí. Ale pořád věříme a neztrácíme naději, že přijde den, kdy se dočkáme i těch prvních samostatných krůčků a František se taky rozběhne za svými kamarády. Ze srdce děkujeme za každou pomoc Františkovi.

ak1

Adélka

V lidském životě je spousta krásných okamžiků a jedním z nich je narození dítěte. My jsme tento nádherný pocit také prožili. V listopadu 2007 se nám narodila vytoužená dcerka Adélka. Nejdříve se všechno zdálo v pořádku, ale při běžných novorozeneckých kontrolách začali nastávat komplikace. Lékaři nám postupně sdělili, že dcera má spoustu závažných zdravotních problémů souvisejících s vrozenými vadami a bude vyžadovat speciální péči. Náš život se úplně změnil. Přes prvotní šok jsme si začali uvědomovat, že naše situace už nebude nikdy jednoduchá. Museli jsme se hlavně vyrovnat s tím, že naše vytoužená holčička bude prostě ,,jiná“ . Zdravotní stav Adélky vyžaduje péči 24 hodin denně, spoustu vyšetření a časté návštěvy nemocnici. Je sledována kvůli dvěma srdečním vadám, kvůli kterým se snadno unaví, ale díky pravidelnému pohybu a cvičení je stabilizována a nemusí zatím na operaci. Prodělala dvě operace mozku, neslyší, nemluví, komunikujeme pomocí upravené znakové řeči a obrázků, má těžkou mentální retardaci, takže někdy je to opravdu složité se domluvit, ale umí dát najevo své emoce, dokáže se smát a to je taky hodně! Má takový svůj šťastný spokojený svět. Její zdravotní stav vyžaduje intenzivní rehabilitace. Dojíždíme na speciálni neurorehabilitace do dětského rehabilitačního stacionáře v Hlučíně, které pojišťovny bohužel plně nehradí, ale Adélce vyhovují a pomáhají udržovat její stav, aby se nezhoršoval. Musí rehabilitovat prakticky po celý život. Samostatnou chůzi zvládne jen na kratší vzdálenosti. Má slabé svaly, problémy s rovnováhou, deformity přednoží a proto je nutný zdravotní kočárek a taky nám byl lékařem doporučen aktivní vozík, aby se Adélka mohla pohybovat trochu samostatně. Osud Adélce, ale i nám rodičům, nadělil do života spoustu těžkých každodenních překážek, které překonáš, ať chceš nebo nechceš – prostě musíš!! Starost o Adélku, zvládat její zdravotní problémy a učit ji běžným věcem, tak to by se dalo někdy přirovnat doslova k extrémnímu překážkovému závodu, na který se musí hodně tvrdě trénovat. Vzhledem k tomu, že má Adélka z důvodu nemocí časté absence ve škole a také dojíždění do speciální školy je časově náročné, tak do práce může jen jeden z rodičů. Finančně zvládat vše potřebné je stále obtížnější. Za každou pomoc budeme vděčni. Děkujeme.  

Copyright © 2019 Dětská rehabilitace Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WEBAP | Webové a grafické studio